Nawigacja

 • Komunikat dla Rodziców

  Decyzją Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty,na podstawie zdiagnozowanych potrzeb rodziców oraz w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:

  • warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym
  • zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej
  • indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci
  • indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży

  począwszy od 5 lutego 2018 r.wizytatorzy zajmujący się ww. problemami w Kuratorium Oświaty w Szczeciniebędą pełnić dyżur w każdy poniedziałek w godzinach 15.30 -  17.00.Będziecie Państwo mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka. Poniżej podajemy dane do kontaktu:

  Hanna Markowska – tel. 91 44 27 542

  Monika Piątkowska – tel. 91 44 27 563

   

  oraz osobiście w Kuratorium Oświaty, ul. Wały Chrobrego 4, parter, pok. nr 10

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

   

  LP

  NAZWISKO I IMIĘ

  KWESTUJĄCEGO

  ZEBRANE KWOTY

  1

  Galicki Brajan

  316,10

  2

  Bednarz Dagmara

  334,28

  3

  Joniec Jakub

  8,00

  4

  Białowąs Ola

  296,00

  5

  Kierkosz Zachary

  351,38

   

  RAZEM

  1305,76

   

 • Dzień Babci i Dziadka

  12 stycznia  klasa druga i trzecia zorganizowała święto najukochańszych osób- "Dzień Babci i Dziadka ". Z tej okazji zaprosiliśmy wszystkie babcie i dziadków do naszej klasy na godzinę 09.00, aby obejrzeli przygotowane przez nas przedstawienie. Po występie chętne dzieci przedstawiły scenki "Postacie z naszych ulubionych bajek". Później wspólnie bawiliśmy się odgadując zagadki i biorąc udział w różnych konkursach.  Całość spotkania zwieńczył skromny poczęstunek gości ciasteczkami oraz kawą przygotowany przez uczniów. Impreza była bardzo udana – sugerując się wypowiedziami gości, nasze Babcie nie spodziewały się takiego bogatego w wydarzenia spotkania ze swoimi wnukami. 

  Anna Hendel

 • Bezpieczne Ferie Zimowe

  Spotkanie i pogadanka ze strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej

  Tuż przed feriami w naszej szkole wizytę złożył aspirant Krzysztof  Zmysłowski z JRG2 w Koszalinie. W czasie spotkania z uczniami strażak przypomniał dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Spotkanie miało na celu przestrzec dzieci przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych  jeziorach i rzekach, a jeśli wydarzy  się  wypadek jak pomóc osobie poszkodowanej.  Wyjaśnił co to jest „czad” i jaki ma zły wpływ na zdrowie człowieka. Zademonstrował osobisty sprzęt strażaka biorącego udział  w akcji ratowniczej. Przeprowadził  także pogadankę o pożarach , jak wezwać pomoc, jakie dane są najważniejsze, gdy dzwonimy na numer alarmowy, jak zabezpieczyć się przed ogniem czy dymem, gdy jesteśmy w budynku, który się  pali. Na zakończenie życzył dzieciom przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

   

  PRZYPOMINAMY!!!

  •  nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie,
  •  nie wbiegajmy na lód, który już się pod kimś złamał ,
  •  jeśli znajdziemy się w sytuacji, że lód zaczyna pękać, połóżmy się na nim – to rozłoży nasz ciężar na większej powierzchni,
  •  jeśli chcemy pomóc osobie, pod którą załamał się lód, możemy posłużyć się drabiną, deską, na której kładziemy się, a poszkodowanemu podajemy drugi przedmiot, linę, deskę, szalik itp.,   

  •  nie chodźmy po tej części górki, po której zjeżdżają na sankach inne osoby, 

  •  podchodźmy pod górkę z boku, aby nie przeszkadzać innym osobom i nie powodować kolizji, 
  •  w czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami, 
  •  śnieżki do zabawy nie mogą być za twarde, a już na pewno nie mogą być z kamieniem w środku ,
  •  rzucanie śnieżkami w samochody, zwłaszcza będące w ruchu może spowodować wypadek.   W razie potrzeby zaalarmuj dorosłych lub zadzwoń: 

  POLICJA – TEL. 997 LUB 112 

  STRAŻ POŻARNA – TEL. 998 

  POGOTOWIE RATUNKOWE – TEL. 999

 • Andrzejki

  "Andrzeju, Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać". 30 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III świętowały imieniny Andrzeja potocznie zwane "Andrzejkami". Były wróżby, tańce oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych dzieci.

 • Matematyka

  Kodowanie

  Ulubionym ćwiczeniem na matematyce uczniów klasy drugiej i trzeciej jest "kodowanie na dywanie".

  Matematyka - Obrazek 1Matematyka - Obrazek 2Matematyka - Obrazek 3

  Anna Hendel

 • Bronimy się przed atakiem psa

  W poniedziałek 30 października dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Ola Nowak z pieskiem Fifi. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zwierzęta i jak zachować się podczas ataku psa. Poznaliśmy też smutną historię Fifi, który został porzucony przez swojego właściciela. Jest to piesek, którego można adoptować. Informacji na ten temat udziela wychowawca grupy Anna Borsuk. Trzymamy kciuki za znalezienie rodziny dla Fifi.

  Anna Borsuk

 • Ślubowanie klasy I

  20.10.2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Zenon Dropko, Radna Powiatu Pani Elżbieta Sekuła, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Józef Wilk, sekretarz gminy Pani Dorota Buczkowska Szalbierz, radni gminy Pan Jerzy Landowski i Pan Arkadiusz Zalas, sołtys Żydowa Pan Janusz Parszczyński, sołtys Gołogóry Pan Czesław Staniszewski, Dyrektor ZEAO Pani Teresa Radziejewska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Grobelna, ks. Tomasz Rembelski rodzice bohaterów uroczystości, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.  Uczniowie klasy I zaprezentowali program artystyczny a po złożeniu ślubowania zostali przyjęci do braci uczniowskiej.

  Ślubowanie złożyli:

  1. Julia Bruska
  2. Sandra Bruska
  3. Natalia Kowalczyk
  4. Igor Pałyga
  5. Błażej Piasecki

  Nowo pasowani uczniowie zostali serdecznie powitani przez kolegów z klasy II i III, którzy sprezentowali im oprócz wierszyków i piosenki śliczne kubeczki ze zdjęciem klasy I. Pozostali goście również obdarowali pierwszaków pięknymi życzeniami i prezentami tak licznymi, że nie sposób ich wymienić. Dzieci były zachwycone i na pewno czuły, że to jest ich dzień.

  Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów klasy I, wychowawczyni klasy II i III p. Ani Hendel, pani Ewie Filipek, panu Krzysztofowi Bulwanowi i panu Markowi Białkowi za pomoc w przygotowaniach do uroczystości.

   

  Wychowawczyni klasy I

  Wanda Wołk

 • SPRAWOZDANIE Z DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, znana powszechnie jako Dzień Nauczyciela.

  Akademię przygotowała pani Milena Iwaszko wraz z uczniami klasy VI, współorganizatorami byli Pan Krzysztof Ciuła i Pani Monika Galińska.

   Uczniowie naszej szkoły udział byli ubrani na galowo. Uczestnikami apelu byli: Pani dyrektor, nauczyciele uczący,  pracownicy administracji i obsługi. Swoją obecnością zaszczycili nas goście w osobach: Pani Łuba Surówka, Pani Krystyna borsuk i Pani Katarzyna Polechońska.

  Uroczystość rozpoczęto od przywitania gości. Następnie uczniowie zaprezentowali krótki występ artystyczny, który wywołał uśmiech na wszystkich twarzach. Podczas szkolnej Gali oskarowej nauczyciele otrzymali dyplomy w poszczególnych kategoriach  za trud i serce włożone w wychowanie i nauczanie.

  Następnie głos zabrała pani dyrektor, która dziękowała uczniom i opiekunowi za przygotowanie akademii, po czym złożyła  nauczycielom i pracownikom administracji oraz obsługi życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Po życzeniach goście oraz uczniowie udali się na poczęstunek, który był miłym akcentem kończącym akademię.

  Do końca towarzyszył wszystkim dobry humor, uczniom, gdyż mogli zaprezentować się na forum, nauczycielom, którzy ten dzień będą wspominać z uśmiechem na twarzy.

                                                                                               

   

                                                                                                            Milena Iwaszko

   

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  W piątek  29 września  na szkolnych  korytarzach pojawiło się wiele działań z tabliczki mnożenia. Przykłady  miały zwrócić uwagę szkolnej społeczności na fakt ,iż w dniu tym  Obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia.  Międzynarodową akcję  mającą na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia , a także uświadomienia jej przydatności w życiu codziennym. W dniu tym zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną egzaminy z tabliczki mnożenia . Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyli: z klas młodszych  Adam Buszkowski , Aleksandra Dwulit, , Zofia Szocińska,

  z klas starszych Dagmara Bednarz , Ola Białowąs, Łukasz Grobelny,

  Poprzez zabawę łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Włączyliśmy się w propagowanie   zasadności uczenia się tabliczki mnożenia i poznawanie matematyki. Przedmiotu od zarania towarzyszącemu ludzkości. Wszędzie bowiem otaczają nas liczby, z którymi musimy  umieć sobie radzić. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach pozytywne emocje i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Gratulujemy mistrzom , dziękujemy uczestnikom.

  Hanna Nowakowska

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA

  W poniedziałek 25 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie, podobnie jak w latach poprzednich uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Uczniowie zaopatrzeni w rękawiczki ochronne i worki, dokładnie posprzątali przydzielone im tereny. Uwieńczeniem pracy były worki pełne śmieci, które złożyliśmy przy szkole. Dzieci w podziękowaniu za swoją pracę otrzymały pyszne jabłka, zakupione przez Radę Rodziców. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują w końcu chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle ważnym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia. 
  Anna Borsuk

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie odbędzie się dnia 4.09.2017r. o godz.8:30. Rozkład jazdy autobusów szkolnych - jak w poprzednim roku szkolnym.

 • - Obrazek 1

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  W dniu 23 czerwca 2017 r. o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 przygotowane przez panią Monikę Galińską i panią Milenę Iwaszko. Na początku głos zabrała pani Monika Galińska i na salę wszedł poczet sztandarowy. Wszyscy wstali i zaśpiewali Hymn Narodowy Polski. Po hymnie głos zabrała pani Katarzyna Filipowicz dyrektor szkoły, która powitała wszystkich zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Po czym wystąpił z przemówieniem pan burmistrz Grzegorz Lipski, który wraz z panem Józefem Wilkiem przewodniczącym Rady Miasta wręczył najlepszym uczniom stypendia naukowe. Gratulacje dziewczętom złożyła pani dyrektor Katarzyna Filipowicz oraz pani Teresa Radziejewska dyrektor ZEAO. Potem pani Monika Galińska wychowawca kl. VI wręczyła świadectwa szóstoklasistom i dyplomy z nagrodami za udział uczniów w konkursach, zawodach, działalność w samorządzie uczniowskim oraz wolontariacie a rodzice szóstoklasistów otrzymali pisemne podziękowania za aktywną pracę na rzecz klasy i szkoły. Wyróżnieni uczniowie otrzymali od wychowawców świadectwa z paskiem i nagrody książkowe a rodzice listy gratulacyjne. Dziesięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w akcji charytatywnej, zbierając przez cały rok szkolny plastikowe nakrętki i w finale otrzymali nagrody rzeczowe. Z krótką częścią artystyczną wystąpili uczniowie kl. V, potem kl. VI i na końcu uczniowie kl. III. Po występach uczennica kl. VI Aleksandra Piepke zaprosiła gości, nauczycieli i uczniów kl. V na słodki poczęstunek.  
                                                                                                     
                                                                                                                                                     Monika Galińska
 • I Gminny Przegląd Tańców Przedszkolaków

  I Gminny Przegląd Tańców Przedszkolaków już za nami . W środę 14.06.2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  wystąpiły trzy zespoły taneczne. Taniec ludowy wykonały przedszkolaki z Żydowa, taniec nowoczesny - przedszkolaki z Polanowa, a romantyczną choreografię z szarfami  pokazała nam grupa z Nacławia. Nasze zaproszenie przyjął też Pan Grzegorz Trafny, trener zumby, który nie tylko obserwował i komentował poczynania uczestników, ale zaprezentował nam trzy swoje choreografie. Było bardzo wesoło, głośno, tanecznie i smacznie. Mamy naszych przedszkolaków przygotowały pyszne, zdrowe przekąski. Uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Do zobaczenia za rok!

  Anna Borsuk

 • WYCIECZKA DO GDAŃSKA

  05.06.2017r. w piękny, słoneczny poniedziałek wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Żydowie wyjechali na wycieczkę do Gdańska. Dowiedzieliśmy się, że Gdańsk nie ma Starego Miasta, a Długi Targ, którym spacerowaliśmy. Widzieliśmy Pomnik Neptuna, Żuraw, Fontannę Czterech Kwartałów oraz kościół NMP. W Manufakturze "Ciuciu" przyglądaliśmy sie produkcji cukierków. Po sytym obiedzie przejechaliśmy do Gdańska-Oliwy, aby w formie przejażdżki kolejką retro zwiedzić Ogród Zoologiczny. Pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do Żydowa.

  Piotr Idzi

 • Gminny Konkurs Czytelniczy

  31 maja 2017 r. w Polanowie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy.Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy drugiej naszej szkoły Aleksandra Dwulit, natomiast Zofia Szocińska- również uczennica klasy drugiej- zajęła miejsce trzecie.

  Anna Hendel

 • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  Dnia 9 maja 2017r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie uczciła  rocznicę uchwalenia Konstytucji
  3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas V i VI przygotowali montaż słowno-muzyczny.
  Celem uroczystości było przypomnienie uczniom o ważnym wydarzeniu historycznym oraz uczenie patriotyzmu i szacunku do dokonań minionych pokoleń Polaków.

  Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w ciekawej lekcji, a na zakończenie brawami nagrodzili wykonawców.

   

 • SPRAWOZDANIE Z UROCZYSTOCI 70-LECIA SZKOŁY

  W dniu 27 kwietnia 2017 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żydowie obchodziła Jubileusz 70-lecia. Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w Kościele Parafialnym Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żydowie. We Mszy Świętej brali udział goście, dyrekcja i nauczyciele, a przede wszystkim  uczniowie naszej szkoły. Podniosłość święta podkreśliła obecność pocztu sztandarowego Szkoły. Po Mszy świętej wszyscy uczestnicy udali się na dalszą część obchodów do Sali gimnastycznej szkoły.

  70-lecie Szkoły stało się pretekstem do odwiedzenia wspomnień, odkurzania przeszłości. Uroczystość przekształciła się w spotkanie szkolnej rodziny. Niektórzy rozpoczynali tu swoją karierę zawodową, inni wyruszali stąd w dorosłe życie. Niezależnie od tego, dokąd dotarli i jaką drogę obrali 27 kwietnia 2017 roku powrócili do miejsca, w którym zostawili część swojego życia.

  Uroczystość rozpoczęła się Polonezem przepięknie zatańczonym przez uczniów klas I-III. Następnie prowadzący uroczystość – nauczyciel Szkoły pan Krzysztof Ciuła poprosił o zabranie głosu Panią Dyrektor – Katarzynę Filipowicz, która wygłosiła piękne przemówienie nawiązujące do Jubileuszu. Ten wyjątkowy dzień stał się też okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy Szkołę tworzyli, tworzą ją obecnie, wspierają  i stanowią o jej przyszłości. Pani Dyrektor skierowała słowa podziękowania do władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, rodziców, sponsorów i przyjaciół Szkoły.  Pani Dyrektor przywitała zaproszonych gości i wszystkich obecnych. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili m.in.: Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski, zastępca Burmistrza Piotr Górniak, Przwodniczący Rady Miasta Józef Wilk, Wicestarosta Powiatu Koszlińskiego Dariusz Kalinowski,  Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Robert Stępień, Sekretarz Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Koszalinie Wanda Kielar, Radna Rady Powiatu Elżbieta Sekuła, sołtys wsi Żydowo  Janusz Parszczyński, sołtys wsi Gołogóra Czesław Staniszewski, Radni wsi Żydowo: Jerzy Landowski i Arkadiusz Zalas, Dyrektor ZEAO w Polanowie Teresa Radziejewska, Dyrektorzy szkół gminy Polanów : Aleksandra Kalinowska, Sławomir Wruszczak, Regina Pooch, Elżbieta Zielińska, Nadleśnictwo Polanów: Zbigniew Sekuła i Iwona Kujawska, Wicedyrektor DPS w Żydowie Elżbieta Majcher, Prezes OSP Żydowo Magdalena Galicka. Prezes ZNP w Polanowie Ewa Michalska, byli nauczyciele i prcownicy: D. Raziuk, K. Borsuk, P. Jarociński, B. Kraska, K. Polechońska, B. Surówka, przyjaciele Szkoły: zespół Olszyny, J.Mielczarek, delagacja pensjonariuszy DPS W Żydowie z opiekunkami, J. Kornas, A. Andrzejewski.

  Po przemówieniu pani Dyrektor krótką historię Szkoły przedstawił nauczyciel Pan Piotr Idzi, po której Hymn ziemi koszalińskiej zaśpiewała absolwentka szkoły pani Anna Wieliczko oraz pani Katarzyna Łysko.

  Następnie głos zabrali goście.

  W imieniu reprezentowanych instytucji złożyli wszystkim pracownikom i uczniom Szkoły gratulacje z okazji Jubileuszu 70-lecia  oraz życzenia dalszych osiągnięć i sukcesów. Na ręce Pani Dyrektor przekazali okolicznościowe upominki. Następnie głos zabrała była dyrektor szkoły pani Luba Surówka.

              Po części oficjalnej przyszedł czas, aby połączyć przeszłość z przyszłością. Swoje programy artystyczne zaprezentowali uczniowie. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas  I-VI przygotowali wiersze i piosenki, które wzbudziły wiele emocji. O stroje przedszkolaków zadbali rodzice. Wśród występów muzycznych nie zabrakło ulubionej pieśni pt. „Barka”  naszego rodaka św. Jana Pawła II, patrona naszej Szkoły. Dzięki zaangażowaniu rodziców ze wzruszeniem oglądało się przedszkolaków i starszych uczniów w przepięknie udekorowanej sali. Rodzice, których należy wyróżnić to: pani Anna Piekarska, pani Ewa Filipek, pani Wioleta Bednarz,  panie z rodziny Ciekańskich: pani Magda, pani Janina, pani Marta. Swój udział miała  również Rada Rodziców

   z przewodnicząca na czele panią Joanną Grobelną.

  Po części artystycznej  nadszedł czas na poczęstunek i indywidualne spotkania Dyrekcji Szkoły, byłych nauczycieli, pracodawców związanych ze Szkołą, absolwentów. Można było również obejrzeć prezentację, która zawierała zdjęcia byłych uczniów, nauczycieli i pracowników. Uroczystość Jubileuszowa była okazją do spotkań, wielu wspomnień i uśmiechu.

  Wszystkim absolwentom, sponsorom, rodzicom serdecznie dziękujemy.

   

                                                                                                      Milena Iwaszko

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
  Żydowo 91
  76-010 Polanów
 • 94-3188825

Galeria zdjęć