Nawigacja

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 07.45. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły.

  Atmosfera była podniosła, ponieważ swoją obecnością zaszczycili nas władze gminy Polanów. Po powitaniu wszystkich przez panią dyrektor Katarzynę Filipowicz, głos zabrał pan Józef Wilk, a następnie wręczył on nagrody dla najlepszych uczniów. W dalszej części uroczystości rozdano nagrody i świadectwa uczniom wyróżnionym klas I-VI.  Uczniowie z najwyższą średnią otrzymali również nagrody ufundowane przez Sołectwo Żydowo.

  Ponadto rozdano nagrody rzeczowe uczniom za reprezentowanie szkoły w konkursach, zawodach i innych akcjach.

  Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klasy VI III i IV.

  Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie klasy IV i VI udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy VI.

  Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.

  Milena Iwaszko

   

   

 • Sprawozdanie z wycieczki do Torunia

  20 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na jednodniową wycieczkę do Torunia.

  Zbiórka była o godzinie 08.00. Wyruszyliśmy o godzinie 08.30. Na miejsce dotarliśmy po czterech godzinach jazdy. Podróż minęła dosyć szybko, gdyż czas umilały nam koleżeńskie rozmowy.

  Zaczęliśmy spacer od starego miasta, podczas którego przewodnik przytaczał nam opowieści  i legendy o zwiedzanych zabytkach. Zobaczyliśmy między innymi pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę i inne zabytki toruńskiej Starówki. Udaliśmy się również do domu Mikołaja Kopernika. Nie mogliśmy jednak go zwiedzić, gdyż był w remoncie. Pozostało nam wspólne pamiątkowe zdjęcie przed domem astronoma.

  Po męczącym spacerze udaliśmy się na obiad, który pokrzepił nas do dalszego zwiedzania.

  Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Planetarium. Niezwykłe projekcje pozwalały nam „dotykać nieba i gwiazd”. Siedząc wygodnie w fotelach oglądaliśmy seanse. Nad naszymi głowami pojawiały się  gwiazdy i kosmiczne animacje. Opowieść prowadził narrator, a całość dopełniała muzyka.

  Następnym punktem wycieczki były samodzielne wypieki przez uczniów pierników zgodnie z tradycyjną recepturą.  Wszyscy z niecierpliwością czekali na swoje dzieło.

  Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na pamiątki. Wizytę w Toruniu zakończyliśmy jedzeniem najlepszych lodów w mieście u Lenkiewicza.

  Około godziny 19.00 nasza wycieczka dobiegła końca. Nadszedł czas na powrót do domu, a nam szkoda było wracać. To był naprawdę udany wyjazd. Okazał się być wspaniałą lekcją historii. Przeniósł nas kilka wieków wstecz. Z uśmiechem rysującym na zmęczonych twarzach wracaliśmy do Żydowa. Drogę powrotną umilały nam hity muzyczne śpiewane przez uczniów klasy IV i VI.


  Milena Iwaszko

 • Po raz kolejny uczniowie z trzeciej klasy wykazali się wiedzą i zajęli: w Gminnym Konkursie Ortograficznym III miejsce- Sebastian Pyra, a w międzyszkolnym konkursie „Szybki i sprytny matematyk” Zofia Szocińska zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

  Anna Hendel

 • 9 maja najmłodsze dzieci z naszej szkoły (kl.0-III) wybrały się z wizyztą do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Żydowie. Dzięki uprzejmości strażaków: p. Sławomira Kirpo i p. Sylwestra Olejarczyka, dzieci miały okazję zobaczyć pomieszczenia znajdujące się wewnątrz nowego budynku remizy. Oglądaliśmy, dotykaliśmy, słuchaliśmy... Praca strażaka to trudne i bardzo niebezpieczne zajęcie. Dziękujemy, że mogliśmy o niej posłuchać i poznać ludzi, których możemy nazywać bohaterami. Na pamiątkę naszych odwiedzin podarowaliśmy samodzielnie wyklejone i pokolorowane rysunki.

                                                      Anna Borsuk

 • Olimpiada Malucha

  Olimpiada Malucha

  8 maja troje uczniów z klasy III wytypowanych w szkolnej edycji konkursu Olimpiady Malucha pojechało na etap międzyszkolny do Koszalina: Aleksandra Dwulit, Sara Łosińska i Zofia Szocińska. Wszyscy trzymamy kciuki za nasze uczennice.

  Anna Hendel

 • Gminny Konkurs Czytelniczy

  Gminny Konkurs Czytelniczy

  23 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy, w którym wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Dwulit (klasa III) i Sofia Kierkosz (klasa III) wykazały się największą znajomością przygód Tomka Wilmowskiego, bohatera powieści Alfreda Szklarskiego pt. „Tomek w krainie kangurów” i zdobyły I miejsce, a Sebastian Pyra zajął III miejsce. Gratulujemy!!!

  Anna Hendel

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żydowie serdecznie zaprasza oddziały przedszkolne z gminy Polanów do udziału w II Przeglądzie Przedszkolnych Grup Tanecznych pt. "Roztańczone przedszkolaki".

  Termin :       15 czerwca 2018r. godz. 9:00

  organizator: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

                     Rada Rodziców

                     tel:94 3188 825

                     e-mail: szkolazydowo@interia.pl

  Cele przeglądu:

  - rozwijanie uzdolnień tanecznych dzieci,

  - wzbudzanie radości i pozytywnych doświadczeń podczas występów publicznych,

  - integracje dzieci z różnych przedszkoli.

   

  Regulamin

  W przeglądzie mogą uczestniczyć dzieci 5 i 6 letnie. Każdy zespół przygotowuje dowolny układ taneczny.

  Czas trwania  - 5 minut.

  Podkład muzyczny dowolny - płyta CD lub pendrive.

  Zainteresowane grupy prosimy o zgłoszenie do 15 maja.

  Dodatkową atrakcją będą pamiątkowe dyplomy, upominki i poczęstunek.

                                                                                          Zapraszamy

   

 • Komunikat dla Rodziców

  Decyzją Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty,na podstawie zdiagnozowanych potrzeb rodziców oraz w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:

  • warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym
  • zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej
  • indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci
  • indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży

  począwszy od 5 lutego 2018 r.wizytatorzy zajmujący się ww. problemami w Kuratorium Oświaty w Szczeciniebędą pełnić dyżur w każdy poniedziałek w godzinach 15.30 -  17.00.Będziecie Państwo mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka. Poniżej podajemy dane do kontaktu:

  Hanna Markowska – tel. 91 44 27 542

  Monika Piątkowska – tel. 91 44 27 563

   

  oraz osobiście w Kuratorium Oświaty, ul. Wały Chrobrego 4, parter, pok. nr 10

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

   

  LP

  NAZWISKO I IMIĘ

  KWESTUJĄCEGO

  ZEBRANE KWOTY

  1

  Galicki Brajan

  316,10

  2

  Bednarz Dagmara

  334,28

  3

  Joniec Jakub

  8,00

  4

  Białowąs Ola

  296,00

  5

  Kierkosz Zachary

  351,38

   

  RAZEM

  1305,76

   

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka

  12 stycznia  klasa druga i trzecia zorganizowała święto najukochańszych osób- "Dzień Babci i Dziadka ". Z tej okazji zaprosiliśmy wszystkie babcie i dziadków do naszej klasy na godzinę 09.00, aby obejrzeli przygotowane przez nas przedstawienie. Po występie chętne dzieci przedstawiły scenki "Postacie z naszych ulubionych bajek". Później wspólnie bawiliśmy się odgadując zagadki i biorąc udział w różnych konkursach.  Całość spotkania zwieńczył skromny poczęstunek gości ciasteczkami oraz kawą przygotowany przez uczniów. Impreza była bardzo udana – sugerując się wypowiedziami gości, nasze Babcie nie spodziewały się takiego bogatego w wydarzenia spotkania ze swoimi wnukami. 

  Anna Hendel

 • Bezpieczne Ferie Zimowe

  Bezpieczne Ferie Zimowe

  Spotkanie i pogadanka ze strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej

  Tuż przed feriami w naszej szkole wizytę złożył aspirant Krzysztof  Zmysłowski z JRG2 w Koszalinie. W czasie spotkania z uczniami strażak przypomniał dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Spotkanie miało na celu przestrzec dzieci przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych  jeziorach i rzekach, a jeśli wydarzy  się  wypadek jak pomóc osobie poszkodowanej.  Wyjaśnił co to jest „czad” i jaki ma zły wpływ na zdrowie człowieka. Zademonstrował osobisty sprzęt strażaka biorącego udział  w akcji ratowniczej. Przeprowadził  także pogadankę o pożarach , jak wezwać pomoc, jakie dane są najważniejsze, gdy dzwonimy na numer alarmowy, jak zabezpieczyć się przed ogniem czy dymem, gdy jesteśmy w budynku, który się  pali. Na zakończenie życzył dzieciom przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

   

  PRZYPOMINAMY!!!

  •  nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie,
  •  nie wbiegajmy na lód, który już się pod kimś złamał ,
  •  jeśli znajdziemy się w sytuacji, że lód zaczyna pękać, połóżmy się na nim – to rozłoży nasz ciężar na większej powierzchni,
  •  jeśli chcemy pomóc osobie, pod którą załamał się lód, możemy posłużyć się drabiną, deską, na której kładziemy się, a poszkodowanemu podajemy drugi przedmiot, linę, deskę, szalik itp.,   

  •  nie chodźmy po tej części górki, po której zjeżdżają na sankach inne osoby, 

  •  podchodźmy pod górkę z boku, aby nie przeszkadzać innym osobom i nie powodować kolizji, 
  •  w czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami, 
  •  śnieżki do zabawy nie mogą być za twarde, a już na pewno nie mogą być z kamieniem w środku ,
  •  rzucanie śnieżkami w samochody, zwłaszcza będące w ruchu może spowodować wypadek.   W razie potrzeby zaalarmuj dorosłych lub zadzwoń: 

  POLICJA – TEL. 997 LUB 112 

  STRAŻ POŻARNA – TEL. 998 

  POGOTOWIE RATUNKOWE – TEL. 999

 • Andrzejki

  Andrzejki

  "Andrzeju, Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać". 30 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III świętowały imieniny Andrzeja potocznie zwane "Andrzejkami". Były wróżby, tańce oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych dzieci.

 • Matematyka

  Matematyka

  Kodowanie

  Ulubionym ćwiczeniem na matematyce uczniów klasy drugiej i trzeciej jest "kodowanie na dywanie".

  Matematyka - Obrazek 1Matematyka - Obrazek 2Matematyka - Obrazek 3

  Anna Hendel

 • Bronimy się przed atakiem psa

  Bronimy się przed atakiem psa

  W poniedziałek 30 października dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Ola Nowak z pieskiem Fifi. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zwierzęta i jak zachować się podczas ataku psa. Poznaliśmy też smutną historię Fifi, który został porzucony przez swojego właściciela. Jest to piesek, którego można adoptować. Informacji na ten temat udziela wychowawca grupy Anna Borsuk. Trzymamy kciuki za znalezienie rodziny dla Fifi.

  Anna Borsuk

 • Ślubowanie klasy I

  Ślubowanie klasy I

  20.10.2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Zenon Dropko, Radna Powiatu Pani Elżbieta Sekuła, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Józef Wilk, sekretarz gminy Pani Dorota Buczkowska Szalbierz, radni gminy Pan Jerzy Landowski i Pan Arkadiusz Zalas, sołtys Żydowa Pan Janusz Parszczyński, sołtys Gołogóry Pan Czesław Staniszewski, Dyrektor ZEAO Pani Teresa Radziejewska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Grobelna, ks. Tomasz Rembelski rodzice bohaterów uroczystości, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.  Uczniowie klasy I zaprezentowali program artystyczny a po złożeniu ślubowania zostali przyjęci do braci uczniowskiej.

  Ślubowanie złożyli:

  1. Julia Bruska
  2. Sandra Bruska
  3. Natalia Kowalczyk
  4. Igor Pałyga
  5. Błażej Piasecki

  Nowo pasowani uczniowie zostali serdecznie powitani przez kolegów z klasy II i III, którzy sprezentowali im oprócz wierszyków i piosenki śliczne kubeczki ze zdjęciem klasy I. Pozostali goście również obdarowali pierwszaków pięknymi życzeniami i prezentami tak licznymi, że nie sposób ich wymienić. Dzieci były zachwycone i na pewno czuły, że to jest ich dzień.

  Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów klasy I, wychowawczyni klasy II i III p. Ani Hendel, pani Ewie Filipek, panu Krzysztofowi Bulwanowi i panu Markowi Białkowi za pomoc w przygotowaniach do uroczystości.

   

  Wychowawczyni klasy I

  Wanda Wołk

 • SPRAWOZDANIE Z DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  SPRAWOZDANIE Z DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

  12 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, znana powszechnie jako Dzień Nauczyciela.

  Akademię przygotowała pani Milena Iwaszko wraz z uczniami klasy VI, współorganizatorami byli Pan Krzysztof Ciuła i Pani Monika Galińska.

   Uczniowie naszej szkoły udział byli ubrani na galowo. Uczestnikami apelu byli: Pani dyrektor, nauczyciele uczący,  pracownicy administracji i obsługi. Swoją obecnością zaszczycili nas goście w osobach: Pani Łuba Surówka, Pani Krystyna borsuk i Pani Katarzyna Polechońska.

  Uroczystość rozpoczęto od przywitania gości. Następnie uczniowie zaprezentowali krótki występ artystyczny, który wywołał uśmiech na wszystkich twarzach. Podczas szkolnej Gali oskarowej nauczyciele otrzymali dyplomy w poszczególnych kategoriach  za trud i serce włożone w wychowanie i nauczanie.

  Następnie głos zabrała pani dyrektor, która dziękowała uczniom i opiekunowi za przygotowanie akademii, po czym złożyła  nauczycielom i pracownikom administracji oraz obsługi życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Po życzeniach goście oraz uczniowie udali się na poczęstunek, który był miłym akcentem kończącym akademię.

  Do końca towarzyszył wszystkim dobry humor, uczniom, gdyż mogli zaprezentować się na forum, nauczycielom, którzy ten dzień będą wspominać z uśmiechem na twarzy.

                                                                                               

   

                                                                                                            Milena Iwaszko

   

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  W piątek  29 września  na szkolnych  korytarzach pojawiło się wiele działań z tabliczki mnożenia. Przykłady  miały zwrócić uwagę szkolnej społeczności na fakt ,iż w dniu tym  Obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia.  Międzynarodową akcję  mającą na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia , a także uświadomienia jej przydatności w życiu codziennym. W dniu tym zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną egzaminy z tabliczki mnożenia . Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyli: z klas młodszych  Adam Buszkowski , Aleksandra Dwulit, , Zofia Szocińska,

  z klas starszych Dagmara Bednarz , Ola Białowąs, Łukasz Grobelny,

  Poprzez zabawę łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Włączyliśmy się w propagowanie   zasadności uczenia się tabliczki mnożenia i poznawanie matematyki. Przedmiotu od zarania towarzyszącemu ludzkości. Wszędzie bowiem otaczają nas liczby, z którymi musimy  umieć sobie radzić. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach pozytywne emocje i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Gratulujemy mistrzom , dziękujemy uczestnikom.

  Hanna Nowakowska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
  Żydowo 91
  76-010 Polanów
 • 94-3188825

Galeria zdjęć