Nawigacja

 • 18 grudnia o godz. 17:00 w naszej szkole rozpoczęło sie spotkanie kolędowo - jasełkowe przygotowane przez Szkołę Podstawową oraz Sołtysa i Radę Sołecką wsi Żydowo. Na uroczystość przybyli goście: burmistrz Piotr Górniak, dyrektor ZEAO Teresa Radziejewska, sołtysi wsi Gołogóra i Kępiny: Czesław Staniszewski i Janusz Buczkowski, radni Arkadiusz Zalas, Jerzy Landowski. Spotkanie uświetniły swoimi występami dzieci z oddziału przedszkolnego i klas IV-VI, pensjonariusze DPS w Żydowie, zespół Olszyna oraz zespół "Ania i Kasia". Zwieńczeniem spotkania była wizyta Mikołaja, który obdarował prezentami dzieci z sołectwa Żydowo. Dziękujemy rodzicom, sołtysom, radnym, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy.

 • 17.12.2015
 • Ślubowanie klasy pierwszej

  16 października 2015  roku w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła  II  w Żydowie odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przewodniczący Rady Miasta i Gminy pan Józef Wilk, Burmistrz Miasta i Gminy p. Grzegorz Lipski, starosta p. Dariusz Kalinowski, radna Rady Powiatu pani Elżbieta Sekuła, radni wsi Żydowo p. Jerzy Landowski i Arkadiusz  Zalas, sołtysi: p. Dorota Kierkosz i Czesław Staniszewski, dyrektor ZEAO p. Teresa Radziejewska, dyrektor elektrowni      p. Tadeusz Pieńkowski, reprezentant DPS-u p. Damian Krysiak, Grono Pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie. W trakcie uroczystości uczniowie klasy I zdali celująco egzamin, wykazując się wiedzą na temat znajomości obowiązków ucznia, dobrego kolegi oraz Obywatela Rzeczpospolitej Polski. Złożyli ślubowanie na sztandar naszej szkoły, przyjęli gratulacje od  Dyrekcji,  starszych kolegów, zaproszonych gości. Niech zapał do nauki trwa w Was przez cały okres edukacji. Serdecznie Wam tego życzymy!!! Po uroczystej akademii wszyscy spotkali się  na przyjęciu przygotowanym przez rodziców.

   Anna Hendel

 • Wycieczka do Torunia

  19 czerwca 2015 roku klasa V  wybrała się na wycieczkę do Torunia. Wyruszyliśmy w trasę o godzinie 8.00  ze Szkoły Podstawowej z Żydowa. W autokarze czekali już na nas koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Polanowie .W sumie uczestników tej eskapady było 39. Opiekowali się nami : pani Aniela Kamowska, pani Beata Kraska i pan Piotr Idzi.  Po 4 godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce.

  Zaczęliśmy od spaceru po urokliwych uliczkach Starego Rynku. Podziwialiśmy Krzywą Wieżę i Dom Kopernika. Przewodnik opowiedział nam kilka ciekawych legend związanych z miastem i jego dawnymi mieszkańcami. Następnie udaliśmy się do Geodium, po czym do Fortu IV, czyli dawnej budowli obronnej. Tam upiekliśmy kiełbaski, a później pod czujnym okiem pana przewodnika poznaliśmy kilka ciekawych miejsc, znajdujących się w tej niezwykłej budowli i trochę poczuliśmy się jak w wojsku. Najwięcej radości sprawił spacer podziemnym lochem z pochodniami w dłoniach. Później  zapoznaliśmy się z procesem wypiekania toruńskich pierników. Dokonaliśmy tego pod bacznym okiem pań- mistrzyń wypieków. Podzielono nas na kilka grup, a każda miała za zadanie upiec pierniki o różnych kształtach. Gdy my ugniataliśmy ciasto, panie opowiadały nam legendy i ciekawostki związane z  toruńskimi piernikami. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wsiedliśmy do naszego autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Na szczęście udało nam się bezpiecznie i w miarę szybko dotrzeć na miejsce, kilka minut po godzinie  22 . Na przystanku powitali nas rodzice i … ulewny deszcz. Jednak to nie zepsuło pozytywnych wrażeń i wspomnień  z tej wycieczki.

         Piotr Idzi

 • Dzień Dziecka

  Dnia 2 czerwca 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka połączona z Dniem Sportu.

  Uczniowie przystąpili do rywalizacji w ramach tegorocznego Dnia Sportu. Zawody, już tradycyjnie, otworzyła pani dyrektor szkoły witając wszystkich zebranych w sali sportowej . Rozegrane zostały konkurencje sportowe, plastyczne i wiedzowe.

  Komisja konkursowa a miała trudne zadanie, zwłaszcza w ocenieniu konkurencji plastycznych oraz w konkurencji na prezentacje klasy.

  Konkurencje:

  1. Karykatura wychowawcy
  2. Quiz sportowy
  3. Okrzyki na temat zdrowego odżywiania
  4. Dekalog zdrowego odżywiania
  5. Narty
  6. Rzuty „byle czym” do śmietnika

   

             Piotr Idzi

 • Wycieczka klas młodszych

  20 maja klasy 0, I i III wyjechały na wycieczkę do Koszalina. Głównym jej celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie „Co to jest muzeum?”.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Pomogła nam w tym lekcja przeprowadzona przez panią kustosz. Później wśród eksponatów odszukaliśmy te, które pochodzą z okolic naszej wsi. Po pysznym obiedzie odwiedziliśmy ogród botaniczny w Dobrzycy. Obejrzeliśmy wszystkie zielone zakątki między innymi: ogród skalny z dwumetrowym wodospadem. W ogrodzie japońskim najbardziej podobało nam się najstarsze drzewo na ziemi- miłorząb japoński, który chociaż ma liście jest drzewem iglastym. Zachwyciła nas również wiśnia japońska z kaskadami kwiatów. Wszędzie gdzie tylko spojrzeliśmy było mnóstwo kwitnących i pachnących roślin, nawet obok labiryntów. Wszyscy stwierdziliśmy, że chcielibyśmy odwiedzić ten ogród jeszcze raz. Wycieczkę zakończyliśmy obejrzeniem filmu „Ups! Arka odpłynęła”.

  Anna Hendel 

 • Konkurs

  14 maja 2015r. odbył się w Polanowie Gminny Konkurs Czytelniczy, w którym naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Dagmara Bednarz, Maciej Borsuk i Zachary Kierkosz. Pierwsze miejsce zdobyła Dagmara Bednarz. Gratulujemy!

  Anna Hendel

 • Przedszkolaki w gospodarstwie

  We wtorek 5 maja grupa przedszkolaków udała się do gospodarstwa rolnego Pani Magdy i Pana Zenka, aby z bliska przyjrzeć się ich ciężkiej pracy. Była to również świetna okazja, aby przyjrzeć się zwierzętom wiejskim, głównie krowom, których hodowlą zajmują się państwo Galiccy. Dzieci dowiedziały się min. co dzieje się z mlekiem po wydojeniu, jak należy zajmować się zwierzętami, jak o nie dbać. Najwiekszą radość sprwiło dzieciom głaskanie cielaczków i zabawa z psem gospodarzy.

  Dziękujemy

  oddział przedszkolny

 • Konkurs recytatorski

  Dnia 29.04.2015r. w Nacławiu odbył się konkurs recytatorski  dla przedszkolaków "Natalki". Przedszkole z Żydowa reprezentowały trzy dziewczynki: Ola Dwulit, Sofia Kierkosz i Dominika Nowicka. Wszystkie dziewczyny były wspaniałe. Konkurs jednak rządzi się twardymi zasadami...Pierwsze miejsce zajęła Ola, Sofijka otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!. Przed Olą kolejne wyzwanie i występ w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej 13 maja 2015r.

 • Dzień Ziemi

  22 kwietnia- Dzień Ziemi.

  Po raz pierwszy obchodzono to święto w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. W naszej szkole Dzień Ziemi odbył się 21 kwietnia. Świętowaliśmy go inaczej niż w ubiegłych latach. Uczniowie przyszli w tym dniu ubrani na zielono na znak, że my również chcemy, aby nasza planeta była piękna, zielona i czysta. Program tego dnia był bardzo urozmaicony. Uczniowie klasy III pod postaciami czterech żywiołów przypomnieli wszystkim kolegom, w jaki sposób mogą  zadbać o środowisko naturalne. Przedstawienie uświetniła piosenka o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Nie brakowało konkursów, które uświadomiły uczniom naszej szkoły zagrożenia cywilizacyjne i możliwości zapobiegania im. Ostatnim punktem był przemarsz całej szkoły przy dźwięku grzechotek, z transparentami, na których znajdowały się hasła ekologiczne. Po dojściu na kurhany spotkaliśmy się z panem Arturem Tota, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział nam najdawniejszą historię naszych ziem. Bardzo dziękujemy Panu.

  Anna Hendel   

 • Relacja z Dnia Życzliwości

  21.listopada 2015r obchodziliśmyw naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości,święto  otwarte  dla każdego.

  Ta wyjątkowo miła i przyjemna uroczystość  na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych imprez.Kultura dnia codziennego wymaga uprzejmości względem innych. Czy pamiętamy o tym, jak w życiu ważna jest życzliwość?

  Jest to mało kosztowna inwestycja, która dzięki bezinteresownym dobrym uczynkom sprawia, że codzienność staje się bardziej kolorowa.

  Tego dnia od rana mieliśmy dużo wrażeń, jużprzy wejściu do szkoły witały  nas koleżanki ze szkolnego samorządu wręczając ,,uśmiechnięte buźki”. Szkoła została udekorowana pracami uczniów .Działała "Poczta Życzliwości" - każdy mógł napisać na kartce miłe słowo i wysłać je do dowolnej osoby.Na uroczysty apel zaprosiliśmy honorowych gości. Przedstawiliśmy wesołą inscenizację ,,W krainie życzliwości”, rozstrzygnęliśmy szkolne konkursy i plebiscyty. Każda z klas zaprezentowała kodeks dobrego zachowania i tematyczny utwór.
  Cała impreza była  ciekawa, pouczająca i atrakcyjna. Dostarczyła wielu pozytywnych emocji utwierdzając  w przekonaniu, że na co dzień warto być życzliwym .

  Pamiętajmy, żeżyczliwy uśmiech nic nie kosztuje, a tyle daje dobrego. Wzbogaca tego, kto go otrzymuje, nie czyniąc ubogim dającego.

  Opiekun SU

 • Młodzież Zapobiega Pożarom

  W dniu 12 marca 2015 roku, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Polanowie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach brało udział 16 reprezentantów ( Szkoły Podstawowej w Żydowie, Bukowie i Polanowie).

  Naszą Szkołę reprezentowali:

  - Mateusz Galicki

  - Łukasz Gabriel

  - Gracjan Olejarczyk

  Znakomicie zaprezentował się Mateusz Galicki, który zajmując drugie miejsce będzie reprezentował gminę Polanów na szczeblu powiatowym.

  Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali wyróżnienia oraz drobne upominki. W trakcie przerwy wszyscy uczestnicy mogli uczestniczyć w szkoleniu z zakresu udzielaniu pierwszej pomocy.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  Piotr Idzi

  Krzysztof Ciuła

 • Kino i Kręgle

  19 marca  2015r. odbyła się wycieczka do kina oraz na kręgle. Brało w niej udział 20 uczniów z kl. IV-VI

  Nasz seans rozpoczynał się o godzinie 10.00, dlatego też mieliśmy trochę czasu na wykupienie biletów, popcornu i zajęcie wygodnych miejsc w oczekiwaniu film „Fru!”

  Następnie po obejrzeniu trwających około dwudziestu minut reklam rozpoczął się nasz film, podczas którego na sali panowała cisza, którą przerywały częste śmiechy.

  Po zakończonym seansie wyszliśmy z kina i oczekiwaliśmy na autobus, który zabrał nas na kręgielnie.

   

  Celem gry w kręgle było:

  - zainteresowanie uczniów tą ciekawą i nietypową dyscypliną sportu

  - zapoznanie się z wyposażeniem, regulaminem i zasadami gry w kręgle

  - zasady przestrzegania gry fair-play

  - rozwijanie cennych cech osobowości tj.: wytrwałość, silna wola

  - rozwijanie wyobraźni, pamięci oraz logicznego myślenia

   

   

  Był to bardzo udany wyjazd, który na długo pozostanie w pamięci uczniów. Gra okazała się wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów

 • Mistrz matematyki

  Dnia 27 lutego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie odbył się II etap międzyszkolnego konkursu matematycznego dla klas III. Uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy walczyli o tytuł „ Mistrza Matematyki”. Do drugiego etapu zgłosili się uczniowie z trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Bukowie, z Nacławia i Żydowa. Ostatecznie tytuł zdobyła Dagmara Bednarz ze Szkoły Podstawowej w Żydowie, II miejsce – Maja Kalicka ze Szkoły Podstawowej w Nacławiu, III miejsce wspólnie zajęli Ola Białowąs i Maciej Borsuk ze Szkoły Podstawowej z Żydowa. Gratulujemy!!!

  Anna Hendel

 • Bal karnawałowy

  Karnawał to radosna tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W dniu 16.01.2015 r. w naszej szkole odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy. Tego dnia sala lekcyjna klasy III zamieniła się w salę balową,  wprowadzając  dzieci w wesoły nastrój  zachęcający do wspólnej zabawy klasy młodsze: „Zerówkę”, klasę pierwszą i trzecią. Dzieci przebrane w kolorowe stroje  wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! W czasie przerwy dzieci miały słodki poczęstunek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości  naszym wychowankom ,a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych  balowych strojów i słodkiego poczęstunku.

  Anna Hendel

 • Festiwal Kolęd i Pastorałek Przedszkolaka

  18 grudnia 2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w I Festiwalu Kolęd i Pastorałęk Przedszkolaka. Dzieci zaśpiewały kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Między występami czas umilał Aniołek i Diabełek. W podziękowaniu za udział grupa otrzymała prezent, bombkę i dyplom. Serdecznie dziękujemy organizatorom za piękne przyjęcie i prezenty.

 • Andrzejki

  DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

  Dnia 26.11.2014r. w naszej szkole odbyła się Dyskoteka andrzejkowa. Klasy 0-III swoje bale andrzejkowe odbywały w klasach, natomiast klasy IV-VI na holu szkoły. Dyskoteka dla klas IV-VI trwała aż 4 godziny. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Klasa V wraz z wychowawcą przygotowała także liczne konkurs, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział: 

  -NAJŁADNIEJSZE PRZEBRANIE

  -JEDZENIE JABŁKA BEZ UŻYCIA RĄK

  - JEDZENIE CYTRYNY

  - KISIEL PRZEZ SŁOMKĘ

  - KARMIENIE KOLEŻANKI/ KOLEGI

  - TANIEC NA GAZECIE

   

      Piotr Idzi

 • Dwie dziewczyny z dwoma rowerami

           1500km. ROWERAMI

  Dwie dziewczyny z dwoma rowerami, ogromnymi marzeniami, teoretycznym brakiem czasu i finansów na ich realizację postanowiły wybrać się na wyprawę rowerową: 1500km. W poszukiwaniu dobra”. Swój cel pragną osiągnąć z uwzględnieniem pewnego systemu wartości: dobro, wrażliwość i życzliwość względem innych, przy tym pragną wstawić się na mecie nie sprawiając nikomu przykrości.

  Nasza szkoła obejmuje patronatem ową wyprawę, a dziewczęta po powrocie zorganizują prelekcję, na której pokażą dzieciom i młodzieży, że nawet najmniejsza cząsteczka dobra puszczona w obieg do nas wraca i zmienia ten świat . Udowodnią, że niezależnie od pochodzenia, sytuacji finansowej można spełniać swoje marzenia .

     Życzymy szerokiej drogi i samych sukcesów w pokonywaniu trasy:

  Plan wyprawy:

  Dzień 1: Świnoujście – Sassnitz (138km.)

  Dzień 2: Sassnitz- Rostock (127km.)

  Dzień 3: Rostock- Kalkhorst ( 90,5km.)

  Dzień 4: Kalkhorst- Fehmarn (97,6km.)

  Dzień 5: Fehmarn- Borre (128km.)

  Dzień 6: Borre- Kopenhaga (124km.)

  Dzień 7: Kopenhaga- zwiedzanie, odpoczynek

  Dzień 8: Kopenhaga- MalmÖ (116km)

  Dzień 9: MalmÖ- Simirishamn  121km.)

  Dzień 10: Simirishamn- Ystad

  Dzień 11 Ystad- zwiedzanie rowerem

  Dzień 12: Ronne- Hassle- Allinge- Gudhjem- Svaneke- 50 km.

  Dzień 13: Sveneke- Nexo- Snoggebaek- Dueodde- Ronne- 50km.

  Dzień 14:  Powrót do domu

   

 • "Owoce i warzywa w szkole"

  Nasza szkoła realizuje program „Owoce i warzywa w szkole”. Uczniowie klasy I poznawali owoce krajowe i egzotyczne. Urządzili zgaduj- zgadulę „ jaki to owoc?”. Rysowali plakaty, zachęcające do częstego spożywania warzyw i owoców. Największą radość sprawiło im układanie na talerzach kompozycji z różnych owoców. Dzieci dokładnie umyły owoce, pokroiły i zaczęły wspaniałą zabawę. Owocowe kompozycje zostały sfotografowane a następnie z apetytem zjedzone. Zachwycone dzieciaki mówiły, że w domu też będą robiły takie owocowe ludziki.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Żydowie
  Żydowo 91
  76-012 Żydowo
 • 94-3188825

Galeria zdjęć