Nawigacja

 • Najmłodsi w Łebie

  18 czerwca przedszkolaki oraz uczniowie klasy drugiej wyjechały na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie. Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami, dzieci podziwiały dziesiątki dinozaurów i innych stworzeń w skali 1:1. Hitem okazały się pojazdy Flinstonów, wioska indiańska, w której można było zatańczyć taniec kowbojski, płukać złoto czy spróbować utrzymać się na ruchomej beczce oraz porzucać podkową do celu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, na których lepiły z gliny. Oczekiwanie na smaczny obiad umilała nam grupa piratów, zapraszając do zabawy. Zwieńczeniem pobytu była zabawa na ogromnym placu zabaw oraz pyszne lody. Niestety ograniczony czas pobytu uniemożliwił nam skorzystanie z wszystkich możliwych atrakcji. 

  Anna Borsuk

 • Wycieczka

  Gdańsk, Gdynia, Sopot

  We wtorek 20.05.2014r. uczniowie klas III-VI ze Szkoły Podstawowej w Żydowie uczestniczyli w wycieczce do Gdańska, Gdyni i Sopotu.

      Z Żydowa wyjechaliśmy bardzo wcześnie- o 6 rano. W trakcie podróży dołączyła do nas pani przewodniczka, która opowiadała nam różnorodne ciekawostki z poszczególnych miejsc. Na miejsce dotarliśmy po 3 godzinach jazdy i od razu przystąpiliśmy do zwiedzania. Przywitała nas piękna słoneczna pogoda, która towarzyszyła w trakcie całej wycieczki. Pierwsza miejscowość, w której się zatrzymaliśmy, to Gdynia. Na początku zwiedzaliśmy statek ORP „ Błyskawica”, Oceanarium Mosrkie oraz Skwer Kościuszki.

    Z Gdyni pojechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po Molo i łapaliśmy pierwsze promienie słoneczne. Następnie poszliśmy na obiad. Po posiłku był czas wolny i było można kupić pamiątki i upominki dla najbliższych. Na zakończenie wycieczki zostało nam podziwianie różnorodnych zwierząt w ZOO, po którym poruszaliśmy się kolejką RETRO. Zwierzęta zrobiły nam przyjemność i podchodziły bardzo blisko. Mieliśmy okazję zobaczyć słonia i żyrafę z odległości kilku metrów.

    Po zwiedzaniu ZOO musieliśmy wracać, czekała nas przecież długa droga powrotna. Podróż minęła szybko, dzieci śpiewały piosenki i opowiadały kawały. Było dużo śmiechu i radości. Około 21.30 przyjechaliśmy do Żydowa, gdzie zmęczone, ale szczęśliwe dzieci odebrali rodzice 

 • Dzień matki

  W piątek 23.06.2014 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Na wspólną zabawę zostały zaproszone wszystkie mamy naszych uczniów. Dzieci  z klasy III i IV przygotowały krótki występ artystyczny. Podczas recytacji pięknych wierszy oraz śpiewania cudownych piosenek, przekazały swoim mamom , jak bardzo je kochają i jak wiele one dla nich znaczą. Niektóre mamusie   z radości uroniły niejedną łzę. Po występie, każde dziecko podarowało swojej mamie piękną  różę i złożyło życzenia. Następnie uczniowie i mamy brali udział w różnych konkursach. Na początek mamy musiały odgadnąć siebie na portrecie wykonanym przez swoja pociechę. Drugi konkurs polegał na odgadnięciu przez mamę swojego opisu, który wcześniej napisały dzieci. Mamy i ich pociechy uzupełniały tekst ortograficzny, dokańczały przysłowia oraz odpowiadały na pytania dotyczące zarówno ich samych, jak i ich dzieci. Było dużo śmiechu i radości. Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Po zakończeniu uroczystości niektóre mamy zrobiły prezent swoim pociechom – zwolniły je z lekcji i zabrały do domu, aby wspólnie świętować.

 • Tęcza dla mamy

  26 maja w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z okazji święta mam. Dzieci przygotowały przedstawienie pt."Tęcza dla mamy" wiersze oraz piosenkę. Nie zabrakło wzruszeń. Mamy z radoscia brały udział w licznych konkursach przygotowanych specjalnie dla nich. Za dzielną rywalizację wszystkie panie otzrymały medale "Super Mamy".

 • Strach ma wielkie oczy

  Dnia 15.05.2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Strach ma wielkie oczy”, w wykonaniu grupy teatralnej z Torunia. Bohaterami przedstawienia byli: pszczoła, biedronka, karaluch
  i komar. Dzieci poznały znaczenie powiedzenia „strach ma wielkie oczy”, które oznacza, że jeśli się czegoś boimy, to obiekt naszego lęku wydaje się nam jeszcze groźniejszy niż
  w rzeczywistości.

  Imponująca była spontaniczna gra aktorów. Oprawa muzyczna towarzysząca prezentacji wywoływała na twarzach dzieci zadowolenie, a nogi „same porywały do tańca”.

  W trakcie trwania spektaklu dzieci „pozbyły się strachu i złości” powtarzając za jednym

  z aktorów kilka ruchów w rytm muzyki. Widać było, że sprawiało im to wielką frajdę.    Uczniowie aktywnie brali udział w przedstawieniu i nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Prezentacja pokazała dzieciom, w jaki sposób można poradzić sobie ze strachem
  i złością.

  Z pewnością sztuka na długo pozostanie w pamięci widzów.

                    Milena Iwaszko

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  Uczniowie klasy czwartej pod opieką Anny Hendel i Piotra Idzi przygotowali apel poświęcony Konstytucji 3 Maja.Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami byli ubrani na galowo. Dzieci przypomniały czołowych działaczy, najwazniejsze wiadomości o konstytucji i jaką rolę mogła odnieść w świecie. Swój występ zakończyły pięknym polonezem.Brawo czwartoklasiści !!!

   

 • Plastuś

  24 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żydowie wzięli udział w gminnym konkursie czytelniczym, który organiowany był przez Szkołę Podstaową w Polanowie. Konkurs przeznaczony był dla klas I, II i  III. Uczestnicy musieli przeczytać lekturę pt.: „ Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej. Ksiązka nie należała do najłatwiejszych, a pytania były bardzo szczegółowe, ale uczniowie z naszej szkoły poradzili sobie wspaniale:  Ola Białowąs z klasy II zajęła I miejsce, Dagmara Bednarz – również uczennica klasy II – II miejsce natomiast III miejsce zajął Bartek Okrutny – uczeń klasy III.          Dodatkowo uczestncy konkursu wykonali pracę plastyczną nt. „Przygoda Plastusia, która najbardziej mi się podobała”. Wszytskie prace były bardzo ciekawe i starannie wykonane, komisja miała więc problem z wybraniem najlepszych. W końcu, po długich naradach, zadecydowała, aby nagrodzić wszytskich auorów prac. Na razie prace wyeksponowane są w bibliotece publicznej w Polanowie, ale wkrótce zostaną przeniesione do szkół.      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej edycji konkursu już za rok.

            Elżbieta Roman – Wrona

   

 • Konkurs czytelniczy

  24 kwietnia 2014r. odbył się w Polanowie  finał Gminnego Konkursu Czytelniczego. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro dzieci; dwoje uczniów klasy trzeciej: Bartosz Okrutny i Michał Wieliczko. Z drugiej klasy do finału przeszło troje dzieci: Dagmara Bednarz, Ola  Białowąs, Maciej Borsuk. Wszystkie dzieci musiały przeczytać w ciągu dwóch tygodni dwie części "Plastusiowego pamiętnika" Marii Kownackiej i wykonać pracę plastyczną " Najciekawsza przygoda Plastusia". Pierwsze dwa miejsca w Gminnym Konkursie Czytelniczym zdobyły: Ola Białowąs i Dagmara Bednarz, trzecie miejsce- Bartosz Okrutny. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymałydługopisy, kredki, nożyczki, temperówkę, a finaliści dodatkowo otrzymali książki. Dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone z sukcesu jaki osiągnęły. Gratulujemy!

  Anna Hendel 

 • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
  składamy najserdeczniejsze
  życzenia:
  du
  żo zdrowia, radości, smacznego jajka,
  mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego
  sło
  ńca oraz samych sukcesów.

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz  Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie

   

              

 • Sprawdzian

  01.04.2014

  Dzisiaj 1 kwietnia o godzinie 9:00 uczniowie najstarszej klasy przystąpili do napisania sprawdzianu szóstoklasisty. Wszyscy zabrali się do pracy z zapałem. Niestety, niektórym uczniom zabrakło odrobiny czasu na dokończenie zadań. Pomimo tego szóstoklasiści wyszli z sali z uśmiechami na twarzach.

  Anna Hendel

 • Powitanie wiosny

  21.03.2014

  „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy.” 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Najmłodsze dzieci z naszej szkoły postanowiły tego dnia wyruszyć nad pobliski strumień, aby przygotowaną wcześniej kukłę wrzucić w wodę i pożegnać tym samym zimę, a powitać wiosnę. Wśród głośnych okrzyków i przy akompaniamencie grzechotek, wyruszyliśmy z Marzanną przez wieś, głosząc, wszem i wobec, że wiosna nadchodzi.

  Anna Borsuk

  W związku z pierwszym dniem wiosny uczniowie klas III, IV, V, VI przygotowali plakaty związane ze zwiastunami wiosny, wiersze. Ponadto napisali list do  Pani Wiosny z prośbą o jak najszybsze przybycie. Wszystko to odbyło się przy oprawie muzycznej, której tematem przewodnim była wiosna. Na zakończenie pani Dyrektor poczęstowała wszystkie dzieci batonikami.

  Milena Iwaszko

 • Sprawozdanie z ferii zimowych 2014

  W dniach 24 - 28.02.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyło się zimowisko dla uczniów. W zajęciach uczestniczyło 10 uczniów ze szkoły podstawowej   i gimnazjum. Pierwszego dnia uczniowie zostali zapoznani z planem zimowiska, przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa i dyscypliny podczas zimowiska, odbyły się gry i zabawy na sali gimnastycznej a na koniec obejrzeliśmy film. Drugiego dnia były gry planszowe, tenis stołowy, zabawa w zbijaka i zajęcia komputerowe. Trzeciego dnia uczniowie wzięli udział w grach i zabawach matematycznych, grze sportowej "Dwa ognie", turnieju piłki ręcznej i korzystaliśmy z uroków pięknej pogody podczas spaceru na świeżym powietrzu. Czwartego dnia zimowiska została przeprowadzona pogadanka na temat "Dlaczego powinno się jeść śniadanie", dzieci uczestniczyły, w grach i zabawach językowych, rozegrano turniej w chińczyka i warcaby. Ostatniego dnia zabawiliśmy się            w uczestników teleturnieju "Koło fortuny",
  odbyły się zajęcia komputerowe i zabawy na placu zabaw. Na koniec podsumowaliśmy zimowisko. Każdego dnia była przerwa na śniadanie.

                            Monika Galińska

 • Dzień polsko-niemiecki

  Dnia 6.02.2014r. w naszej szkole odbył się apel pt. "Dzień polsko-niemiecki" w wykonaniu uczniów kl. VI i kl. IV. Celem apelu było przybliżenie uczniom realiów krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie kl. VI we wspaniałych strojach charakterystycznych dla danego kraju przedstawili scenkę niemieckich przyjaciół, opowiadającą o szkole, potrawach, pisarzach i kompozytorach oraz atrakcjach turystycznych krajów. Podczas scenki zaprezentowali znane wszystkim lektury, które dzieci uwielbiają czytać. Wśród nich znalazły się baśnie braci Grimm i wszyscy mogliśmy wysłuchać słynnego walca Johanna Straussa pt. "Nad pięknym, modrym Dunajem." Następnie uczniowie kl. IV zaśpiewali piosenkę z użyciem potrzebnych rekwizytów. Po czym uczniowie kl. VI Adriana Pilarska i Mariusz Klimas przedstawili kilka ciekawostek o szkole w Niemczech i jak należy uczyć się języka niemieckiego. Na koniec uroczystości został przeprowadzony quiz wiadomości z języka niemieckiego, w którym I miejsce zajęła exequo kl. IV i kl. I, II miejsce - kl. VI, III miejsce - kl. V. Za zajęte lokaty klasy otrzymały symboliczne dyplomy.
        Monika Galińska

 • Bal karnawałowy

          Karnawał  to czas radości i zabaw. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić.  Świetną ku temu okazją był, niewątpliwie, Bal Karnawałowy, który odbył się dnia 13 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie. Inicjatorami zabawy były: sołtys wsi Żydowo Pani Krystyna Borsuk i  Katarzyna Filipowicz – dyrektor szkoły, a organizatorami przedsięwzięcia: sołtys wsi Żydowo, Rada Sołecka, radni oraz POKiS i Szkoła Podstawowa. Paczki dla dzieci z Żydowa sponsorowało  Sołectwo Żydowo, dla dzieci z Kępin – Sołectwo Kępiny.

  Ideą balu była szeroko rozumiana integracja. Liczyła się dobra zabawa wszystkich dzieci w przyjaznej i wspaniałej atmosferze. Uczestnikami zabawy były dzieci (wraz z rodzicami) i młodzież z Żydowa oraz dzieci z Kępin. Sala gimnastyczna przyozdobiona kolorowymi balonami robiła duże wrażenie. O oprawę muzyczną zadbał  Wiesław Lebioda, który sprawił, że „nogi same porywały do tańca”.

  Zaszczycili nas swoją obecnością:  Grzegorz Lipski – Burmistrz Polanowa, Radni Rady Miejskiej w Polanowie –  Zbigniew Sekuła oraz  Jan Kornas.

  Wszystkich uczestników balu, miłych gości, a szczególnie nasze wspaniałe dzieci oraz ich rodziców serdecznie przywitała Elżbieta Sekuła – Radna Powiatu. Prowadzącymi imprezę były:  Elżbieta Sekuła i  Elżbieta Minda.

  Wszyscy uczestnicy balu doskonale się bawili.  Na dzieci i zaproszonych gości czekał stół pełen słodkich niespodzianek. Prowadzące oraz nauczyciele szkoły przygotowali całą gamę  konkursów, w których brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci.  To właśnie one okazały się atrakcją, których tego wieczoru nie mogło zabraknąć. Warto wspomnieć „Taniec z balonami”, „Taniec z krzesłami”, „Taniec na gazecie” i wiele innych. Zwycięzcy
  i uczestnicy konkursów otrzymywali słodkie nagrody.

  Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, urzekające księżniczki. Nie zabrakło też odważnych kowbojów, piratów, czarodziejów i wiele innych oryginalnych postaci.

                                                                                Milena Iwaszko

 • DZIEŃ KOBIET

  Szkoła Podstawowa w Żydowie oraz Rada Sołecka

   serdecznie zaprasza wszystkie Panie      

   na świąteczną imprezę z okazji

  Dnia Kobiet

  9 marca 2014r. (niedziela) o godz. 16.00

  w holu szkoły.

  W programie:

  • Występ uczniów oddziału przedszkolnego i klasy drugiej
  • Program estradowy zespołu „5 S”
  • Gwarantowany dobry  humor  i świetna zabawa
 • Dzień Świętego Walentego

  14.02.2014r. 

  Jak corocznie , również i dziś Święto zakochanych  dotarło do naszej szkoły.

  Wszystkim zakochanym życzymy dużo miłości, radości i świetnego humoru.

  Oby każdy dzień był podobny właśnie do 14 lutego..

   Dziś można było  wysłać i otrzymać Walentynkę.

  Niektórzy z niecierpliwością czekali na walentynkową pocztę.

  Wielu  było bardzo zaskoczonych , gdy czytano ich nazwisko.

  Walentynki  minęły bardzo przyjemnie.

  Samorząd Uczniowski życzy wszystkim wiele szczęścia....

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Dnia 22. stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka.  Relacja już wkrótce.......
   

 • POLSKA PIASTÓW

  Dnia 30. stycznia w szkole uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w lekcji historii na temat  „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów”. Treść spektaklu dotyczyła kultury dawnych Słowian z lat 965 – 1226.
  W programie spektaklu aktorzy przedstawili m.in.: fakty historyczne, pokazy walk wojów w strojach i uzbrojeniu właściwym okresowi średniowiecza, repliki przedmiotów używanych w tych czasach, bicie monet.
  Dzięki interakcji aktorów z uczniami zaistniała niepowtarzalna możliwość przypomnienia i utrwalenia wiedzy z okresu wczesnego średniowiecza . Podróż w czasie była bardzo udana, a dzieci wspaniale reagowały i przyjmowały okraszone  dowcipem wiadomości.  KF


   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Żydowie
  Żydowo 91
  76-012 Żydowo
 • 94-3188825

Galeria zdjęć