Nawigacja

 • Festiwal Kolęd i Pastorałek Przedszkolaka

  18 grudnia 2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w I Festiwalu Kolęd i Pastorałęk Przedszkolaka. Dzieci zaśpiewały kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Między występami czas umilał Aniołek i Diabełek. W podziękowaniu za udział grupa otrzymała prezent, bombkę i dyplom. Serdecznie dziękujemy organizatorom za piękne przyjęcie i prezenty.

 • Andrzejki

  DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

  Dnia 26.11.2014r. w naszej szkole odbyła się Dyskoteka andrzejkowa. Klasy 0-III swoje bale andrzejkowe odbywały w klasach, natomiast klasy IV-VI na holu szkoły. Dyskoteka dla klas IV-VI trwała aż 4 godziny. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Klasa V wraz z wychowawcą przygotowała także liczne konkurs, w których uczniowie bardzo chętnie brali udział: 

  -NAJŁADNIEJSZE PRZEBRANIE

  -JEDZENIE JABŁKA BEZ UŻYCIA RĄK

  - JEDZENIE CYTRYNY

  - KISIEL PRZEZ SŁOMKĘ

  - KARMIENIE KOLEŻANKI/ KOLEGI

  - TANIEC NA GAZECIE

   

      Piotr Idzi

 • Dwie dziewczyny z dwoma rowerami

           1500km. ROWERAMI

  Dwie dziewczyny z dwoma rowerami, ogromnymi marzeniami, teoretycznym brakiem czasu i finansów na ich realizację postanowiły wybrać się na wyprawę rowerową: 1500km. W poszukiwaniu dobra”. Swój cel pragną osiągnąć z uwzględnieniem pewnego systemu wartości: dobro, wrażliwość i życzliwość względem innych, przy tym pragną wstawić się na mecie nie sprawiając nikomu przykrości.

  Nasza szkoła obejmuje patronatem ową wyprawę, a dziewczęta po powrocie zorganizują prelekcję, na której pokażą dzieciom i młodzieży, że nawet najmniejsza cząsteczka dobra puszczona w obieg do nas wraca i zmienia ten świat . Udowodnią, że niezależnie od pochodzenia, sytuacji finansowej można spełniać swoje marzenia .

     Życzymy szerokiej drogi i samych sukcesów w pokonywaniu trasy:

  Plan wyprawy:

  Dzień 1: Świnoujście – Sassnitz (138km.)

  Dzień 2: Sassnitz- Rostock (127km.)

  Dzień 3: Rostock- Kalkhorst ( 90,5km.)

  Dzień 4: Kalkhorst- Fehmarn (97,6km.)

  Dzień 5: Fehmarn- Borre (128km.)

  Dzień 6: Borre- Kopenhaga (124km.)

  Dzień 7: Kopenhaga- zwiedzanie, odpoczynek

  Dzień 8: Kopenhaga- MalmÖ (116km)

  Dzień 9: MalmÖ- Simirishamn  121km.)

  Dzień 10: Simirishamn- Ystad

  Dzień 11 Ystad- zwiedzanie rowerem

  Dzień 12: Ronne- Hassle- Allinge- Gudhjem- Svaneke- 50 km.

  Dzień 13: Sveneke- Nexo- Snoggebaek- Dueodde- Ronne- 50km.

  Dzień 14:  Powrót do domu

   

 • "Owoce i warzywa w szkole"

  Nasza szkoła realizuje program „Owoce i warzywa w szkole”. Uczniowie klasy I poznawali owoce krajowe i egzotyczne. Urządzili zgaduj- zgadulę „ jaki to owoc?”. Rysowali plakaty, zachęcające do częstego spożywania warzyw i owoców. Największą radość sprawiło im układanie na talerzach kompozycji z różnych owoców. Dzieci dokładnie umyły owoce, pokroiły i zaczęły wspaniałą zabawę. Owocowe kompozycje zostały sfotografowane a następnie z apetytem zjedzone. Zachwycone dzieciaki mówiły, że w domu też będą robiły takie owocowe ludziki.

 • Ślubujemy - Ważny dzień pierwszaków

  16.10.2014r.w dniu Święta Szkoły uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie. W tym ważnym dla nich dniu towarzyszyli im Rodzice, zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Polanów pan Grzegorz Lipski, Przewodniczący Rady Powiatu pan Dariusz Kalinowski, Radni Gminy Polanów pan Jan Kornas i pan Zbigniew Sekuła, sołtys wsi Żydowo pani Krystyna Borsuk oraz pracownik biblioteki wiejskiej pani Alicja Piasecka, nauczyciele oraz koledzy ze starszych klas.

  Uroczystość rozpoczął występ bohaterów dnia. Pierwszaki, aby udowodnić „mądrej sowie”, że mogą już być uczniami, popisywali się śpiewem, recytacją oraz rozwiązywaniem zagadek. Po występie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Następnie zostali obdarowani prezentami przez uczniów klasy III, którzy powitali młodszych kolegów wierszami i piosenką. Usłyszeli dużo miłych słów i życzeń, które skierował do nich Burmistrz Miasta i Gminy Polanów pan Grzegorz Lipski, Sołtys wsi Żydowo pani Krystyna Borsuk, pan radny Jan Kornas oraz pani Ala Piasecka, pracownik biblioteki wiejskiej w Żydowie. Goście obdarowali również naszych małych bohaterów prezentami i słodyczami. Po uroczystości odbyło się spotkanie w klasie I, gdzie czekał na pierwszaków wspaniały tort oraz ciasta i owoce. Ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów.

  Wychowawczyni klasy I serdecznie dziękuje gościom, Rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień stał się dla pierwszaków jednym z najpiękniejszych dni.

 • Najmłodsi w Łebie

  18 czerwca przedszkolaki oraz uczniowie klasy drugiej wyjechały na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie. Podczas spaceru ścieżkami, mostami i kładkami, dzieci podziwiały dziesiątki dinozaurów i innych stworzeń w skali 1:1. Hitem okazały się pojazdy Flinstonów, wioska indiańska, w której można było zatańczyć taniec kowbojski, płukać złoto czy spróbować utrzymać się na ruchomej beczce oraz porzucać podkową do celu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, na których lepiły z gliny. Oczekiwanie na smaczny obiad umilała nam grupa piratów, zapraszając do zabawy. Zwieńczeniem pobytu była zabawa na ogromnym placu zabaw oraz pyszne lody. Niestety ograniczony czas pobytu uniemożliwił nam skorzystanie z wszystkich możliwych atrakcji. 

  Anna Borsuk

 • Wycieczka

  Gdańsk, Gdynia, Sopot

  We wtorek 20.05.2014r. uczniowie klas III-VI ze Szkoły Podstawowej w Żydowie uczestniczyli w wycieczce do Gdańska, Gdyni i Sopotu.

      Z Żydowa wyjechaliśmy bardzo wcześnie- o 6 rano. W trakcie podróży dołączyła do nas pani przewodniczka, która opowiadała nam różnorodne ciekawostki z poszczególnych miejsc. Na miejsce dotarliśmy po 3 godzinach jazdy i od razu przystąpiliśmy do zwiedzania. Przywitała nas piękna słoneczna pogoda, która towarzyszyła w trakcie całej wycieczki. Pierwsza miejscowość, w której się zatrzymaliśmy, to Gdynia. Na początku zwiedzaliśmy statek ORP „ Błyskawica”, Oceanarium Mosrkie oraz Skwer Kościuszki.

    Z Gdyni pojechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po Molo i łapaliśmy pierwsze promienie słoneczne. Następnie poszliśmy na obiad. Po posiłku był czas wolny i było można kupić pamiątki i upominki dla najbliższych. Na zakończenie wycieczki zostało nam podziwianie różnorodnych zwierząt w ZOO, po którym poruszaliśmy się kolejką RETRO. Zwierzęta zrobiły nam przyjemność i podchodziły bardzo blisko. Mieliśmy okazję zobaczyć słonia i żyrafę z odległości kilku metrów.

    Po zwiedzaniu ZOO musieliśmy wracać, czekała nas przecież długa droga powrotna. Podróż minęła szybko, dzieci śpiewały piosenki i opowiadały kawały. Było dużo śmiechu i radości. Około 21.30 przyjechaliśmy do Żydowa, gdzie zmęczone, ale szczęśliwe dzieci odebrali rodzice 

 • Dzień matki

  W piątek 23.06.2014 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Na wspólną zabawę zostały zaproszone wszystkie mamy naszych uczniów. Dzieci  z klasy III i IV przygotowały krótki występ artystyczny. Podczas recytacji pięknych wierszy oraz śpiewania cudownych piosenek, przekazały swoim mamom , jak bardzo je kochają i jak wiele one dla nich znaczą. Niektóre mamusie   z radości uroniły niejedną łzę. Po występie, każde dziecko podarowało swojej mamie piękną  różę i złożyło życzenia. Następnie uczniowie i mamy brali udział w różnych konkursach. Na początek mamy musiały odgadnąć siebie na portrecie wykonanym przez swoja pociechę. Drugi konkurs polegał na odgadnięciu przez mamę swojego opisu, który wcześniej napisały dzieci. Mamy i ich pociechy uzupełniały tekst ortograficzny, dokańczały przysłowia oraz odpowiadały na pytania dotyczące zarówno ich samych, jak i ich dzieci. Było dużo śmiechu i radości. Wszyscy bawili się bardzo dobrze. Po zakończeniu uroczystości niektóre mamy zrobiły prezent swoim pociechom – zwolniły je z lekcji i zabrały do domu, aby wspólnie świętować.

 • Tęcza dla mamy

  26 maja w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z okazji święta mam. Dzieci przygotowały przedstawienie pt."Tęcza dla mamy" wiersze oraz piosenkę. Nie zabrakło wzruszeń. Mamy z radoscia brały udział w licznych konkursach przygotowanych specjalnie dla nich. Za dzielną rywalizację wszystkie panie otzrymały medale "Super Mamy".

 • Strach ma wielkie oczy

  Dnia 15.05.2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Strach ma wielkie oczy”, w wykonaniu grupy teatralnej z Torunia. Bohaterami przedstawienia byli: pszczoła, biedronka, karaluch
  i komar. Dzieci poznały znaczenie powiedzenia „strach ma wielkie oczy”, które oznacza, że jeśli się czegoś boimy, to obiekt naszego lęku wydaje się nam jeszcze groźniejszy niż
  w rzeczywistości.

  Imponująca była spontaniczna gra aktorów. Oprawa muzyczna towarzysząca prezentacji wywoływała na twarzach dzieci zadowolenie, a nogi „same porywały do tańca”.

  W trakcie trwania spektaklu dzieci „pozbyły się strachu i złości” powtarzając za jednym

  z aktorów kilka ruchów w rytm muzyki. Widać było, że sprawiało im to wielką frajdę.    Uczniowie aktywnie brali udział w przedstawieniu i nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Prezentacja pokazała dzieciom, w jaki sposób można poradzić sobie ze strachem
  i złością.

  Z pewnością sztuka na długo pozostanie w pamięci widzów.

                    Milena Iwaszko

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  Uczniowie klasy czwartej pod opieką Anny Hendel i Piotra Idzi przygotowali apel poświęcony Konstytucji 3 Maja.Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami byli ubrani na galowo. Dzieci przypomniały czołowych działaczy, najwazniejsze wiadomości o konstytucji i jaką rolę mogła odnieść w świecie. Swój występ zakończyły pięknym polonezem.Brawo czwartoklasiści !!!

   

 • Plastuś

  24 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żydowie wzięli udział w gminnym konkursie czytelniczym, który organiowany był przez Szkołę Podstaową w Polanowie. Konkurs przeznaczony był dla klas I, II i  III. Uczestnicy musieli przeczytać lekturę pt.: „ Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej. Ksiązka nie należała do najłatwiejszych, a pytania były bardzo szczegółowe, ale uczniowie z naszej szkoły poradzili sobie wspaniale:  Ola Białowąs z klasy II zajęła I miejsce, Dagmara Bednarz – również uczennica klasy II – II miejsce natomiast III miejsce zajął Bartek Okrutny – uczeń klasy III.          Dodatkowo uczestncy konkursu wykonali pracę plastyczną nt. „Przygoda Plastusia, która najbardziej mi się podobała”. Wszytskie prace były bardzo ciekawe i starannie wykonane, komisja miała więc problem z wybraniem najlepszych. W końcu, po długich naradach, zadecydowała, aby nagrodzić wszytskich auorów prac. Na razie prace wyeksponowane są w bibliotece publicznej w Polanowie, ale wkrótce zostaną przeniesione do szkół.      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnej edycji konkursu już za rok.

            Elżbieta Roman – Wrona

   

 • Konkurs czytelniczy

  24 kwietnia 2014r. odbył się w Polanowie  finał Gminnego Konkursu Czytelniczego. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro dzieci; dwoje uczniów klasy trzeciej: Bartosz Okrutny i Michał Wieliczko. Z drugiej klasy do finału przeszło troje dzieci: Dagmara Bednarz, Ola  Białowąs, Maciej Borsuk. Wszystkie dzieci musiały przeczytać w ciągu dwóch tygodni dwie części "Plastusiowego pamiętnika" Marii Kownackiej i wykonać pracę plastyczną " Najciekawsza przygoda Plastusia". Pierwsze dwa miejsca w Gminnym Konkursie Czytelniczym zdobyły: Ola Białowąs i Dagmara Bednarz, trzecie miejsce- Bartosz Okrutny. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymałydługopisy, kredki, nożyczki, temperówkę, a finaliści dodatkowo otrzymali książki. Dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone z sukcesu jaki osiągnęły. Gratulujemy!

  Anna Hendel 

 • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
  składamy najserdeczniejsze
  życzenia:
  du
  żo zdrowia, radości, smacznego jajka,
  mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego
  sło
  ńca oraz samych sukcesów.

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz  Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie

   

              

 • Sprawdzian

  01.04.2014

  Dzisiaj 1 kwietnia o godzinie 9:00 uczniowie najstarszej klasy przystąpili do napisania sprawdzianu szóstoklasisty. Wszyscy zabrali się do pracy z zapałem. Niestety, niektórym uczniom zabrakło odrobiny czasu na dokończenie zadań. Pomimo tego szóstoklasiści wyszli z sali z uśmiechami na twarzach.

  Anna Hendel

 • Powitanie wiosny

  21.03.2014

  „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy.” 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Najmłodsze dzieci z naszej szkoły postanowiły tego dnia wyruszyć nad pobliski strumień, aby przygotowaną wcześniej kukłę wrzucić w wodę i pożegnać tym samym zimę, a powitać wiosnę. Wśród głośnych okrzyków i przy akompaniamencie grzechotek, wyruszyliśmy z Marzanną przez wieś, głosząc, wszem i wobec, że wiosna nadchodzi.

  Anna Borsuk

  W związku z pierwszym dniem wiosny uczniowie klas III, IV, V, VI przygotowali plakaty związane ze zwiastunami wiosny, wiersze. Ponadto napisali list do  Pani Wiosny z prośbą o jak najszybsze przybycie. Wszystko to odbyło się przy oprawie muzycznej, której tematem przewodnim była wiosna. Na zakończenie pani Dyrektor poczęstowała wszystkie dzieci batonikami.

  Milena Iwaszko

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Żydowie
  Żydowo 91
  76-012 Żydowo
 • 94-3188825

Galeria zdjęć