Dzień nauczyciela

14 października 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, znana powszechnie jako Dzień Nauczyciela. Był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

Akademię przygotowała pani Milena Iwaszko wraz z uczniami klasy V i VI.

W tym dniu pojawili się natomiast uczniowie biorący udział w przedstawieniu ubrani na galowo. Uczestnikami apelu byli: pani dyrektor, nauczyciele uczący oraz pracownicy administracji i obsługi. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście, czyli emeryci, którzy związani są z naszą szkołą.

Uroczystość rozpoczęto od przywitania  gości. Następnie uczniowie zaprezentowali krótki występ artystyczny, który wywołał uśmiech na wszystkich twarzach. Po inscenizacji uczniowie rozdali symbolicznie kwiatek w podziękowaniu za trud i serce włożone
w wychowanie i nauczanie.

Następnie głos zabrała pani dyrektor, która dziękowała uczniom i opiekunowi za przygotowanie akademii, po czym złożyła  nauczycielom i pracownikom administracji oraz obsługi życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po życzeniach goście oraz uczniowie udali się na poczęstunek, który był miłym akcentem kończącym akademię.

Do końca towarzyszył wszystkim dobry humor, uczniom, gdyż mogli zaprezentować się na forum, nauczycielom, którzy ten dzień będą wspominać z uśmiechem na twarzy.

Milena Iwaszko