Wizyta w Radio Koszalin

Dzień 15 kwietnia przedszkolaki z Żydowa zapamiętają na długo. Tego dnia pojechaliśmy z wizytą do Radia Koszalin. Na pomysł wycieczki wpadła Pani Dorota Kierkosz, my natomiast z pomocą wszsytkich mam postanowiliśmy znaleźć sposób na zebranie odpowiedniej kwoty na przejazd do Koszalina. Przez miesiąc, w każdy wtorek i czwartek dzieciaki sprzedawały domowe ciasta. Akcja ta cieszyła się w naszej szkole ogromnym powodzeniem. Pieniądze zostały zebrane. We wtorek 15 kwietnia w holu Radia Koszalin powiatał nas niezwykle uprzejmy Pan Waldemar Skórowski (który jak się okazało pochodzi z naszych okolic). Bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o specyfice pracy w radiu. Dzieci miały okazję spróbować swych sił uczestnicząc w nagraniu. Okazało się, że nie jest to proste zadanie. Równie stresująca okazała dla nas rozmowa "na żywo" w Panią redaktor Joanną Lejtan. Wycieczka okazała się na tyle ciekawa, że większość dzieci już marzy o zostaniu dziennikarzem... koniecznie w Radiu Koszalin.

Anna Borsuk