SZKOŁA W RUCHU

„SZKOŁA W RUCHU”

Ruch, zdrowie i bezpieczeństwo  – to najważniejsze hasła „Roku Szkoły w Ruchu”, a takim właśnie  został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej rok szkolny 2013/2014.

W ramach działań promujących aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia, szkoły i przedszkola z całej Polski mogły przyłączyć się do akcji „Ćwiczyć każdy może”.

Wśród kilku tysięcy szkół z całej Polski nasza szkoła otrzymała tytuł „SZKOŁY W RUCHU”

Projekt miał uświadomić uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego, ale każda aktywność fizyczna podejmowana  w ciągu dnia.  Najważniejszym celem akcji było jednak zachęcenie dzieci i młodzieży (a także ich rodziców) do aktywnego spędzania czasu, uprawiania sportu, bo sport – to lepsze samopoczucie, dobra kondycja, droga do osiągania życiowych sukcesów i uwierzenia w siebie. Ważnym elementem programu jest też edukacja prozdrowotna, miedzy innymi- kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych, bo przecież ruch i zdrowie powinny iść w parze!

Piotr Idzi