Gdańsk, Gdynia, Sopot

We wtorek 20.05.2014r. uczniowie klas III-VI ze Szkoły Podstawowej w Żydowie uczestniczyli w wycieczce do Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Z Żydowa wyjechaliśmy bardzo wcześnie- o 6 rano. W trakcie podróży dołączyła do nas pani przewodniczka, która opowiadała nam różnorodne ciekawostki z poszczególnych miejsc. Na miejsce dotarliśmy po 3 godzinach jazdy i od razu przystąpiliśmy do zwiedzania. Przywitała nas piękna słoneczna pogoda, która towarzyszyła w trakcie całej wycieczki. Pierwsza miejscowość, w której się zatrzymaliśmy, to Gdynia. Na początku zwiedzaliśmy statek ORP „ Błyskawica”, Oceanarium Mosrkie oraz Skwer Kościuszki.

Z Gdyni pojechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po Molo i łapaliśmy pierwsze promienie słoneczne. Następnie poszliśmy na obiad. Po posiłku był czas wolny i było można kupić pamiątki i upominki dla najbliższych. Na zakończenie wycieczki zostało nam podziwianie różnorodnych zwierząt w ZOO, po którym poruszaliśmy się kolejką RETRO. Zwierzęta zrobiły nam przyjemność i podchodziły bardzo blisko. Mieliśmy okazję zobaczyć słonia i żyrafę z odległości kilku metrów.

Po zwiedzaniu ZOO musieliśmy wracać, czekała nas przecież długa droga powrotna. Podróż minęła szybko, dzieci śpiewały piosenki i opowiadały kawały. Było dużo śmiechu i radości. Około 21.30 przyjechaliśmy do Żydowa, gdzie zmęczone, ale szczęśliwe dzieci odebrali rodzice